2013 m. kovo 27 d., trečiadienis

Kiaušinių dažymas šilku

                   Galiu pasakyti, kad šis margučių dažymo variantas man jau seniai kėlė susidomėjimą, tik niekur nerasdavau detalesnio aprašymo. O štai pagaliau atėjo ta diena, kai jį radau, tik žinoma teko išsiversti. O vėliau jau mačiau pasipylė ir lietuviški aprašymai, na čia kaip visada :)
                  Taigi, šiam marginimui reikės:
                  Šilko gabalėliai (tinka nenaudojami vyriški ir būtinai margi kaklaraisčiai) būtinai 100 proc. šilkas;
                  Paprasto audinio gabalėliai;
                  Siūlai;
                  Balti žali kiaušiniai (nevirti);
                  Vanduo;
                  Actas;
                  Druska (į vandenį);
                  Žirklės.
                 Marginimo procedūra:
                 Nuplaukite kiaušinius, nusausinkite. Iš šilkinio audinio pašalinkite siūles, pamušalus (jei yra). Apsukite kiaušinį šilkiniu audiniu, jį apjuoskite tvirtai siūlu daug kartų, ir dėkite į kitą paprastą audinio gabalėlį, taip pat tvirtai apsukdami siūlu. Kiaušinius dėkite į vandens tirpalą (actas 2 valg. šaukšt., šaukštas be kaupo druskos, vanduo 1 l). Turi pilnai apsemti. Puodas su kiaušiniais turi užvirti, tada dar pavirkite apie 20 min. Tada kiaušinius atvėsiname palaikydami tam pačiam vandenį, o jeigu neturite kantrybės, galite pakišti juos po šaltu vandeniu :)
                 Pagaliau galite išvynioti margučius, ir kad jie atrodytų dar gražesni, į juos įtrinkite lašelį augalinio aliejaus, tuomet gražiai blizgės. Džiaukitės gautu rezultatu, ir puoškite jais Velykų stalą. 


Idėjos nuotraukos iš čia.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą